The Shahut

Hotel

Adres : Kışlasaray Mah. Silahlı Kuvetler Cad. Şinasi Sok. No: 2Antakya 31070, Türkiye

Bir kent düşünün… Ve o kentin kalbinde Ezan ve Hazzan seslerine eşlik eden kilise çanları.. ” Çokkültürlülük ” dedikleri bu olsa gerek. Arka sokağın başında Sarımiye Camii, Katolik Kilisesi ve Havra, az ilerisinde Ortodoks Kilisesi ve Protestan Kilisesi ile çevrilmiş bir caddede, muhteşem mimarisiyle sizi derinden etkileyecek bir otelde konaklamaya ne dersiniz ?

The Shahut Otel’inin planlaması Birinci Dünya Savaşı’nın başlamasının ardından, yüzbaşı rütbesiyle, Fransız orduları ile birlikte Antakya’ya gelen Fransız mimar Jaques de La Boucherie tarafından çizilmiş. Uygulaması ise Mühendis İspir Maşta tarafından yapılmıştır.

6 Vip, 3 dubleks, 15 standart olmak üzere 24 oda, 51 yatak, 200 kişilik çok amaçlı salon, 100 kişilik avlu, 50 kişilik cafe&bar’dan oluşan muhteşem mimarisiyle göz kamaştıran, herbiri birbirinden farklı dekore edilmiş odalarıyla The Shahut Otel’de hem yöresel lezzetleri hem de Dünya mutfağının seçkin örneklerini tatmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Konum : Dünyanın ilk ışıklandıran caddesi olan Herod ( Kurtuluş Caddesi ) ‘ne, Ortodoks, Katolik, Protestan kiliselerine , Havra’ya , Anadolu’nun ilk camii olan Habib-i Neccar Camii’ne, Tarihi Uzun Çarşı’ya, Hatay Valiliği’ne, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yürüme mesafesindedir. İlk defa Hıristiyan kelimesinin kullanıldığı ve papa tarafından hac yeri ilan edilen Saint Pierre Kilisesi’ne 2 km. Samandağ Titus Tüneli’ne 30 km. Harbiye Şelaleri’ne 8 km. Havaalanına 30 km. Otogara 5km. mesafededir.

Konsept : Antakya’nın tarihi dokusunu hissettiren dekorlarıyla nostajli ve huzuru bir arada yaşıyorsunuz

Oda Rezervasyonu: Var

İletişim

Özellikler

Ferahlık 90%
Konfor 95%
Oda Temizliği 95%
Merkeze Yakınlık 100%
Fiyatlar 80%
Müşteri Memnuniyeti 90%
Yemek ve Kahvaltı 90%
İletişim 90%

Fotoğraflar

Dilek ve Şikayet